Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

II Львівський Міжнародний Економічний Форум

Прес-реліз

У роботі  ІІ Львівського Міжнародного Економічного Форуму взяли участь представники урядів, органів місцевої влади та самоврядування, ділових кіл: України, Республіки Польща, Республіки Молдова, Словацької Республіки, Угорської Республіки, Румунії, Грузії, ФРН, представники дипломатичних установ, акредитованих в Україні, а також міжнародних організацій: Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейської комісії, Карпатського фонду. Урядову делегацію України очолював Прем’єр-міністр України  Анатолій Кінах.
Урядові делегації іноземних країн очолювали: Прем’єр-міністр Республіки Польща Лєшек Міллер, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Словацької Республіки Марія Кадлєчікова, Віце-прем’єр-міністр Молдови – міністр економіки Штефан Одажіу, заступник держсекретаря МЗС Угорської Республіки Іштван Майор.
Загалом у форумі взяли участь 350 представників іноземних країн та 350 – України
Двосторонні зустрічі керівників урядових делегацій
У рамках перебування глав урядів країн відбулися ряд двосторонніх та багатосторонніх зустрічей.
Прем’єр-міністр України А.Кінах провів кілька зустрічей з Прем’єр-міністром Республіки Польща Л.Міллером (у вузькому колі).
Прем’єр-міністр України А.Кінах провів також зустріч з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції Словацької Республіки М.Кадлєчіковою та Віце-прем’єр-міністром, Міністром економіки Республіки Молдова Ш.Одажіу.
У той же день відбулися двосторонні зустрічі Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України О.Шлапака з заступником Державного Секретаря МЗС Угорщини І.Майором та з Міністром економіки Республіки Польща Я.Пехотою, на яких обговорювалися питання регіональної співпраці між нашими країнами у рамках вступу Угорщини та Польщі в ЄС.

Інвестиційний ярмарок
Робота ІІ Економічного Форуму з питань розвитку прикордонного співробітництва супроводжувалася проведенням „Інвестиційного ярмарку-2002”, на якому були представлені інвестиційні пропозиції більш як 100 підприємств і організацій Львівщини, а також Волинської, Вінницької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Одеської та інших областей України (порівняно з 80 – в Економічному форумі 2001 року).
На ярмарку було представлено понад 280 проектів (що у півтора рази більше від минулорічного показника) на загальну суму близько 1 млрд.дол.США, які охопили усі галузі економіки. Крім того, на ярмарку демонструвались пропозиції щодо розвитку територій та міст області, інвестиційні пропозиції та програми розвитку прикордонних областей України, відбулась виставка підприємств – кращих торгових марок області  “Львівська марка”.

Особливим пунктом інвестиційного ярмарку стала презентація проекту „Євроінтеграційний потенціал Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору” за маршрутом Одеса-Броди-Гданськ. Згадана презентація відбулася за участю Прем’єр-міністра України А.Кінаха та Прем’єр-міністра РП Л.Міллера.

Необхідно зазначити, що проведення Інвестиційного ярмарку має відчутний ефект щодо реалізації проектів. Так серед найбільших проектів за минулий рік були реалізовані наступні:

  • компанія “Балтік Бевераджес Холдінг” (Швеція), обсяг інвестицій якої у ВАТ «Львівська пивоварня» становить 4,7 млн. дол. США;
  • Кредит Банк (Польща), загальний обсяг інвестицій якого у АТ «Кредит Банк Україна» становить 3,8 млн. дол. США;
  • компанія «Кронопол» (Польща), обсяг інвестицій у ДП «КроноЛьвів» - 1,2 млн. дол. США;
  • компанія «Європа нафта і газ» (Великобританія), обсяг інвестицій у ДП «Західукргеологія» - 811,1 тис. дол. США;
  • АТ «Вебасто Фарцойгтехнік» (ФРН), обсяг інвестицій у СП «Вебасто-Електрон» - 295,6 тис. дол. США.
  • Концерн “Леоні” (ФРН), обсяг інвестицій у будівництво заводу з виготовлення електрообладнання для автомобільної промисловості загальною вартістю 40 млн. євро.

Про кінцеві результати проведення цьогорічного Інвестиційного ярмарку говорити ще рано, однак вже сьогодні можна констатувати його ефективність, зважаючи на численні угоди про наміри та домовленості про співпрацю, яких було досягнуто в ході його проведення.
Для прикладу, одна з найпотужніших енергетичних фірм Німеччини – компанія RWE – має намір реалізувати проект модернізації Добротвірської теплоелектростанції на Львівщині. Орієнтовна вартість проекту модернізації та добудови блоків Добротвірської ТЕС складає близько 123 млн.дол.США, а його успішна реалізація є важливим кроком до зміцнення нашої енергетичної безпеки.

Проекти в галузі промисловості, які викликали зацікавлення на "Інвестиційному ярмарку 2002":

№ п/п    Підприємство    Проект    Сума, тис. грн.
Машинобудування
1.ЗАТ "Автонавантажувач"    Створення Центру логістики    10 600
2. ВАТ "львівський завод Автонавантажувач"    Реновація промислового майданчика ВАТ "ЛЗА" по вул.Залізничний,7 площею 15,6 га для створення бізнес-центру318 000
3. ВАТ "Львівський автобусний завод"    Виробництво автобусів з низьким рівнем підлоги                 9 805
4. Закрите акціонерне товариство "Холдингова компанія "Доброта"  Дочірнє підприємство "Доброта-Авто"    Організація серійного виробництва сучасних недорогих автобусів малого типорозміру (міського та міжміського класу) з використанням агрегатів ЗІЛ-5301.     6 890
Приладобудування
5.Державне  Підприємство "Аргентум"    організація виробництва каталізаторів очистки вихлопних газів автомобілів     636
6.Науково-виробниче підприємство “Карат”
Керамічні фільтри для питної води     1 000
Нафтохімія
7.ДП "Карбон" ЗАТ "УПТК "Добромиль"    Створення спільного підприємства з виробництва сірковуглецю синтетичного технічного і будівництво станції переливу його і інших хімічних продукцій    7 950
Гірнича хімія
8.РОЗДІЛЬСЬКЕ  ДГХП "СІРКА"    створення мінізаводів з виробництва  міндобрив - 2 120 тис.грн.
ІНШІ
9.ТзОВ "Науково-виробниче підприємство "ІМВО"    Прогресивні технології обробки металів - 3 180 тис. грн.
Загальна вартість промислових інвестиційних проектів, щодо яких досягнуто попередніх домовленостей    360,2 млн.грн.
або 67,6 млн.дол. США

В галузі сільського господарства вдалось досягнути домовленостей в розрізі наступних інвестиційних проектів:
1.Голандська компанія “Ян Тер Матен” дала попередню згоду щодо створення на території Львівської області спільного підприємства з переробки м׳яса птиці.
2.Голандська компанія “Хечтех” дала попередню згоду щодо інвестування у виробництво інкубаторів на території нашої області.
3.Попередньо досягнуто домовленості з польською фірмою “Фрукто-Май” (велике переробне підприємство) щодо створення спільного підприємства з переробки продукції садівництва.
4.Досягнуто попередньої домовленості з Чеською фірмою “Фагус Логеницька” щодо створення спільного підприємства з сервісного обслуговування зернових комбайнів іноземного виробництва.

Результатом  Інвестиційного ярмарку є також ряд домовленостей щодо кооперації вітчизняних фірм, зокрема:
1. Укладена угода про співпрацю на виконання авіаційних хімічних робіт між державним підприємством Міністерства оборони України “Аеропорт Львів – 2” і державним авіаційним підприємством ”Універсал АВІА” м. Хмельницький.
2. Обговорено можливість співпраці Стрийської меблевої фабрики з Самбірським радіозаводом "Сигнал".

Значне зацікавлення викликала презентація пільгових умов інвестування в спеціальній економічній зоні “Яворів”. За результатами експозиції з пропозиціями до співпраці та реалізації інвестиційних проектів в умовах СЕЗ звернулися наступні потенційні інвестори:
1.Представники німецької фірми “Нексанс” з виробництва кабельних джгутів для легкових автомобілів.
2.Керівництво польської фірми “Ламела” з виробництва пластмасових побутових виробів.
3.Керівництво польської фірми “МК” з виробництва димоходів та вентиляційних систем.
4.Представники  фірми “Сапфір” з вирощування троянд.
5.Керівництво фірми ВАТ “Львівський автобусний завод” (ДП “Ряснянський виробничий комплекс”) з виготовлення складових  частин для автобусів.
6.Представники польської фірми “Лис-освітлення” з виробництва світильників і освітлювальних приладів.
7.Представники  комерційно-будівельної компанії “Комфортбуд” з вирощування домашньої птиці.
8.Керівництво польської фірми “Лікополь” з виробництва м’ясних консервів.

За результатами  Форуму було підписано спільне КОМЮНІКЕ, в якому учасники форуму висловили впевненість у тому, що реалізація рішень Форуму надасть помітного імпульсу розвиткові двостороннього та багатостороннього співробітництва, встановленню ділових контактів між підприємцями та всіма мешканцями країн-учасниць Форуму, а також сприятиме більш тісній інтеграції цих країн.