Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Підсумки ХІІІ Міжнародного економічного форуму

11 жовтня 2013 року у курортному комплексі «Ріксос-Прикарпаття» у Трускавці стартував ХІІІ Міжнародний економічний форум “Глобалізація та Інтеграція: Виклики і Рішення”, в якому взяло участь близько 600 учасників, 50 доповідачів з 22 країн світу, це інвестори, вчені, експерти, бізнесмени, повноважні представники посольств, іноземних делегацій та міжнародних фінансових організацій.

Організаторами заходу виступили Львівська облдержадміністрації, Львівська обласна рада, Львівська міська рада, Трускавецька міська рада.

Почесними гостями ХІІІ Міжнародного економічного форуму стали Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, Міністр з Європейської та Євроатлантичної Інтеграції Грузії Алекс Петріашвілі, Заступник Міністра економіки Польщі Анджей Диха та Екс-Прем'єр-міністр Автономної республіки Аджарія Леван Варшаломідзе.

Центральні органи влади представив В'ячеслав Толкованов, Голова Національного агентства України з питань державної служби, представники Кабінету міністрів України, Адміністрації Президента України

Участь у Форумі взяли Надзвичайні і Повноважні Посли Узбекистану, Грузії та Індонезії в Україні, повноважні представники посольств Польщі, Молдови, Швеції, Фінляндії, Росії, В’єтнаму, Китаю, Індонезії, Мексики, ПАР, Аргентини, Канади та США в Україні, керівники іноземних консульських установ у Львові, а також чисельні делегації регіонів-партнерів Львівщини, зокрема: делегація Смілтенського краю Латвії на чолі з головою Думи Смілтенського краю А.Межулісом, делегація Селезького воєводства Польщі та делегація з Грузії, бізнес делегації з Німеччини та Словаччини.

Під час ХІІІ Міжнародного Економічного Форуму відбулось підписання ряду міжнародних угод, протоколів та меморандумів про співпрацю у сфері енергозбереження, запровадження електронного врядування за європейськими стандартами.


Зокрема, Віктор Шемчук, Петро Колодій та Рікарда Рігер підписали Угоду між Програмою Розвитку Організації Об’єднаних націй (ПР ООН), Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією щодо реалізації компоненти з енергоефективності. Ця Угода передбачає залучення протягом 2013-2014 років фінансового ресурсу ПРООН в сумі 320 тис. грн на умовах співфінансування з обласного бюджету, з метою створення середовища для сприятливого розвитку, промоції і функціонування відновлювальної енергетики, а також на реалізацію практичних рішень з енергозбереження в житловому (соціальному) секторі. Угодою передбачається створення мобільної лабораторії енергоаудиту, яка застосовується для виявлення джерел нераціональних енерговитрат і невиправданих втрат. Також в межах даної угоди буде створений Львівський енергетичний кластер.

Також голова облдержадміністрації та голова обласної ради підписали Меморандум про співробітництво з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в особі менеджера проекту Енергоефективність в Україні Гжегожа Гайди. До меморандуму також долучилися ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ЛОД АБ «Укргазбанк». Цим документом передбачено ефективне співробітництво щодо впровадження у Львівській області механізму відшкодування відсоткових ставок за кредитами, отриманими на здійснення заходів з енергозбереження для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у рамках Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2013-2016 роки з метою підвищення енергоефективності житлових будинків.

Протокол про наміри щодо реалізації спільного проекту «Розумне енергоспоживання для добробуту громад Львівщини» підписали Віктор Шемчук, Петро Колодій та директор Фонду Східна Європа Віктор Лях. Загальною метою проекту є стимулювання ефективного використання енергетичних ресурсів у Львівській області через посилення потенціалу місцевих органів влади та бізнесу у сфері розробки, оцінки та запровадження стратегій та проектів у галузі енергозбереження та використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії. У відповідності до положень протоколу для Львівської області передбачається виділити 1,5 млн.грн на умовах співфінансування.

Окрім того, Віктор Шемчук та Віктор Лях підписали і Протокол про наміри щодо реалізації спільного проекту «Партнерство для прозорості влади», яким передбачено реалізацію комплексного проекту запровадження Електронного врядування (для якісного надання адмінпослуг) у контексті євроінтеграції, із реалізацією пілотних проектів в одному з обласних міст та в одному з районів області. Фонд Східна Європа бере на себе зобов’язання співфінансування проекту у сумі 500 тис. грн.

Задля співпраці та обміну досвідом в торгово-економічній, науково-технічній галузях та сфері культури було підписано Угоду про співробітництво між Моршинською міською радою та муніципалітетом м.Амт Вахсенбурга (Німеччина).

Підписано договори про оренду землі для будівництва потужної Смеричанської вітрової електростанції, яка запрацює на території Сколівського, Старосамбірського та Турківського районів. Лише цей проект дасть можливість залучити в економіку області близько 100 млн. доларів інвестицій впродовж наступних 1,5 року.

В межах ХІІІ Міжнародного Економічного Форуму Олександр Вілкул провів засідання Організаційного комітету з питань підготовки заявки до Міжнародного олімпійського комітету про здобуття права на проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Україні.

Під час ХІІІ Міжнародного Економічного Форуму відбулось декілька секцій.

Під час Пленарного засідання «Глобалізація і Інтеграція: Виклики і Рішення» були обговорені питання розвитку регіонів у глобальному світі, стратегії України у період змін, нові точки росту технологій та інвестицій, а також про те як забезпечити доступ українського бізнесу до фінансових ресурсів.

На секції «Технологічні та індустріальні парки: успішний досвід і нові можливості» учасники та гості форуму обговорили питання розвитку індустріальних парків в Україні, перейняття успішного досвіду Європи, шляхів залучення інвесторів для створення індустріальних парків, а також подискутували що ж насправді собою являють індустріальні парки – чи це нові робочі місця та інвестиції, чи екологічна загроза? На секції представили проекти створення індустріальних парків, в т.ч. в м.Львові в мікрорайоні «Рясне».

Секція «Українсько-європейська співпраця: нові реалії – нові можливості» розкрила потенціал європейської інтеграції та українсько-європейського партнерства через призму досвіду Польщі, в тому числі у частині створення українсько-польських кластерів і партнерств, залучення інвестицій і сприяння розвитку бізнесу, реалізації програм та проектів у сфері транскордонного співробітництва. Модераторами цієї секції були Яцек Пєхота, Президент Товариства "Європа-Північ-Схід" та Олександр Шлапак, Співголова «Українсько-Польської Господарчої Палати». Серед ключових доповідачів - Роберт Квятковскі, директор з розвитку Варшавської Фондової Біржі.

Провідні підприємства та компанії Львівщини презентували для іноземних інвесторів свою продукцію та послуги для розвитку вітчизняного виробництва (юридичні та банківські послуги, сучасні комунальні транспортні засоби, та ін.)

На секції «Українська гостинність: культура, бізнес чи традиції?» учасники обговорили тенденції розвитку світового та українського ринку гостинності, культурних послів України у світі, нові атракції для гостей, а саме проект «Шоколадна Україна», а також наскільки зацікавлені Україною міжнародні мережеві оператори.

В рамках проведення секції Валентина Гордієнко, Перший заступник Голови Державного агентства України з туризму та курортів представила нову «Стратегію розвитку туризму в Україні».

Також, учасникам Форуму мув представлений інвестиційний потенціал Львівщини з концентрацією уваги на розвитку індустріальних парків, приватно-державного партнерства, у тому числі концесія автомобільних доріг, концесія замків, туристично-рекреаційний потенціал Яворівського озера для інвесторів при співпраці з мережевими готельними операторами.

На секції «Екотехнології – стратегії майбутнього» під чітким модераторством Олени Овчиннікової, програмного менеджера з Енергетики та навколишнього середовища Представництва ПРООН в Україні, мова йшла про екологію у виробництві та побуті, "Зелене будівництво", технології енергозбереження та Екоспоживання.

12 жовтня відбулася Панельна дискусія на тему «Економіка знань – нові конкурентні умови для країн і регіонів», співорганізатором якої виступив Український Католицький Університет.

Наприкінці панельної дискусії відбулось представлення міжнародного проекту "Східноєвропейський колегіум територіального державного управління та місцевого самоврядування", який презентувала п.Віра Нанівська, голова Правління Міжнародного центру перспективних досліджень.

Протягом форуму відбувалась он-лайн трансляція Форуму в Інтернеті на сторінці Форуму www.lvivforum.com.ua, а також вперше в історії цього заходу відбувались прямі включення на Львівському державному телебаченні.

Також протягом форуму були розгорнуті найбільші прапори України та Європейського союзу, які входять в книгу рекордів України.

Отже форум, як і планувалось, став надійною площадкою для народження прогресивних ідей та започаткування нових конкретних проектів та справ, учасники отримати актуальну інформацію з перших рук і взяли участь у дискусіях з питань тенденцій розвитку глобальної економіки, транскордонної співпраці, регіонального розвитку, інвестицій та інновацій.